מה חדש?‏ > ‏

חיים חדשים

פורסם: 1 בדצמ׳ 2010, 5:38 על ידי: אורי חודי

תינוק שנולד זו ברכה. ותינוק ראשון שנולד זה השינוי הכי גדול בחיים. רגע אחד אתם זוג צעיר שעושה מה שבא לו, מתי שבא לו ואיך שבא לו. ופתאום יש שותף חדש במשפחה  שהכל סובב אותו. אלו חיים חדשים לכל דבר ועניין.

הכל מתחיל עוד לפני הלידה. הרגע בו מגלים בני הזוג שעוד תשעה חודשים צפוי להצטרף אליהם בן משפחה נוסף הוא מאורע מרגש מאין כמוהו, תגובות החברים וההורים לבשורה וגם כל חודשי ההיריון. יש בדיקות, הבטן גדלה ובעיקר יש הרבה מחשבות על חיים חדשים שעומדים להיות. התהליך נראה לעין והעובר גדל בבטן אבל הוא עוד לא חלק פעיל מחיי בני הזוג.

ואז מגיע היום המיועד. פתאום מתחילים הצירים ולכל אחת יש את הסיפור שלה איך היא הבינה ברגע אחד שזה לא סתם עוד כאב בטן אלא זה התינוק שהחליט לצאת החוצה. בדרך כלל תופס היום הזה את בני הזוג בלתי מוכנים בעליל. לא משנה שהיו תשעה חודשים להתכונן – היום האמיתי הוא שונה מכל מה שאפשר לדמיין והוא למעשה נקודת הזינוק לחיים חדשים.

הלידה היא נס החיים וגם במסגרת התהליך הטבעי הזה יש אין ספור חוויות. אין שום דבר שדומה ללידה ראשונה. ואז מתחילה שרשרת אירועים - מחלקת יולדות, משפחה, חברים, התאוששות והביתה עם החבילה החדשה. חיים חדשים מתחילים והם מאתגרים, מהנים, לפעמים מייאשים אבל משמחים ובעיקר מספקים.

את כל התהליך הזה כולם בטוחים שהם יזכרו לנצח. את חודשי ההיריון, את יום הלידה, את הבטן המתעגלת, את החזרה הביתה ואת כל החוויות. אבל האמת היא שכמו הרבה דברים אחרים גם הזיכרונות הללו הולכים ומכהים עם השנים. רגעים שחשבנו שלעולם לא נוכל לשכוח נעלמים להם בין רגעים ורגשות אחרים.

כדי לשמור את הימים המיוחדים הללו, את הרגעים, החוויות והזיכרונות כדאי להתכונן. לצלם את הבטן, את התקופה המיוחדת הזו כמה שיותר. לשבת ולכתוב את מה שקורה, את הרגעים המיוחדים, את הפעם הראשונה שהוא זז בבטן, את הדברים שהיא רצתה לאכול בהיריון, את המחשבות שלכם לקראת חיים חדשים. אותו הדבר נכון גם לגבי יום הלידה, והחודשים הראשונים בבית. לצלם ולכתוב. להשאיר את הזיכרון מתועד.

חיים חדשים זה אלבום הזיכרונות והחוויות מהרגעים הכי מיוחדים שלכם כזוג. זה המזכרת שתוכלו להביא גם לסבא ולסבתא הטריים, לסבתא או לסבא רבה כדי שישוויצו בנינים. חיים חדשים זו חוברת שתוכלו להראות לילד או לילדה כשיגדלו ולספר להם את הסיפור שלהם. ממש מההתחלה.

חיים חדשים זו הדרך לזכור את כל הדברים שלעולם לא תרצו לשכוח.    

Comments